4. Regulējamu krustojumu pārbraukšana

Nogriešanās regulējamā krustojumā pa kreisi.

Trīs automobiļi gatavojās krustojumā nogriezties pa kreisi. To vadītāji krustojumā apstājās, lai dotu ceļu pretim braucošiem transportlīdzekļiem. Brīdī, kad ceļš tika dots un varēja uzsākt kustību, krustojumam tuvojās zilais automobilis. Tā vadītājs uzskatīja par nevajadzīgu apstāties aiz pēdējā automobiļa. Viņš uzsāka visu apturēto automobiļu apbraukšanu tieši pagriezienā.

Sarkanā automobiļa vadītājs neredzēja zilā automobiļa manevru, tāpēc viņu trajektorijas krustojās:

Izbraukšana krustojumā pie tikko iedegta zaļā signāla.

Tuvojoties krustojumam zilā automobiļa vadītājs redzēja sarkano signālu. Taču, pat nepaguvis uzsākt bremzēšanu, viņš redz, ka iedegas dzeltenais signāls. Vadītājs nebremzējot turpina kustību. Brīdī, kad iedegās zaļais signāls, automobilis jau ir pie stoplīnijas. No tās vietas, kur atradās zilais automobilis, ceļš bija pārredzams, un vadītājs izbrauca krustojumā.

Sarkanā autobusa vadītājs, luksofora gaismas signālu maiņas brīdī, pabeidza pārbraukt krustojumu. Izvairīties no sadursmes autobusam neizdevās, jo tik lielu transportlīdzekli apturēt tik īsā brīdī nav iespējams:

Automobiļa apturēšana pirms krustojuma pie mirgojoša zaļā signāla.

Tuvojoties regulējamam krustojumam zilā automobiļa vadītājs jau pa gabalu redzēja, ka zaļo luksofora signālu un, priekšā braucošo, sarkano automobili. Nedaudz vēlāk viņš redz, ka zaļais signāls sāk mirgot, un izlemj palielināt ātrumu, lai varētu pārbraukt krustojumu vēl aiz sarkanā auto. Taču sarkanā automobiļa vadītājs pēdējā brīdī pārdomā pārbraukt krustojumu pie zaļā mirgojošā luksofora signāla, un strauji bremzē. Zilā automobiļa vadītājs eksterni bremzē, bet izvairīties no sadursmes tomēr neizdodas:

Krustojuma pārbraukšana pie zaļa mirgojoša luksofora signāla.

Zilā automobiļa vadītājs piebrauca pie krustojuma brīdī, kad luksoforā pēdējo reizi nomirgoja zaļais signāls. Pieņemot lēmumu, ka viņš pagūs pārbraukt krustojumu, iekams automobiļi uz šķērsojamā ceļa uzsāks kustību, viņš palielina ātrumu un izbrauc krustojumā.

Sarkanā automobiļa vadītājs stāv uz šķērsojamā ceļa, gaidot atļauto luksofora signālu. Kad luksoforā vienlaikus ar sarkano signālu iedegas arī dzeltenais, viņš, negaidot zaļā signāla ieslēgšanos, uzsāk strauju kustību un izbrauc krustojumā:

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts 2. Video pamācības ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s