2. Krustojumu pārbraukšana

Novēlota pārkārtošanās pirms krustojuma.

Zilā automobiļa vadītājs brauc pa labo malējo joslu. Ieraudzījis, ka pirms krustojuma šajā joslā stāv autobuss, viņš izlēma strauji pārkārtoties pa kreisi brīvajā joslā.

Sarkanā  automobiļa vadītājs šādu zilā automobiļa vadītāja manevru negaidīja, un tāpēc turpināja kustību ar nemainīgu ātrumu. Pēdējā brīdī viņš gan sāka ekstremālo bremzēšanu, taču izvairīties no sadursmes neizdevās. Skats no malas:

Skats no zilā automobiļa vadītāja vietas:

Kreisais pagrieziens krustojumā.

Zilā automobiļa vadītājs vēlas krustojumā nogriezties pa kreisi. Tuvojoties krustojumam vadītājs redz, ka arī pretim braucošais autobuss gatavojas izdarīt manevru, nogriežoties pa kreisi. Izvēlējies trajektoriju, kura nešķērso autobusa kustības trajektoriju, zilā automobiļa vadītājs uzsāk kreisā pagrieziena izpildi. Negaidīti, no nepārskatāmās zonas autobusa aizmugurē, parādās sarkanais automobilis. Skats no malas:

Sarkanā automobiļa vadītājam, kurš krustojumu vēlējās šķērsot taisni pa savu joslu, pat prātā neienāca doma, ka pretim braucošais automobilis, uzsāks veikt kreiso pagriezienu tieši viņa deguna priekšā. Tāpēc arī krustojumam tas tuvojās nesamazinot ātrumu. Kad vadītāji ieraudzīja viens otru, bija jau par vēlu veikt darbības, lai sadursme nenotiktu:

Iebraukšana krustojumā ar izgrieztu stūri.

Zilā automobiļa vadītājs gatavojās krustojumā nogriezties pa kreisi. Viņš iebrauc krustojumā, sagriež stūri pa kreisi, un aptur automobili, lai dotu ceļu pretim braucošam transportlīdzeklim. Aizmugurē braucošā sarkanā automobiļa vadītājs neizprot priekšā braucošā automobiļa vadītāja rīcību, nepareizi novērtē ātrumu un distanci, kā rezultātā notiek sadursme. Tās rezultātā zilais automobilis tiek izsviests pretējā braukšanas virziena pusē, kur tas saduras ar pretim braucošo automobili. Sadursmes rezultātā tiek bojāti trīs automobiļi:

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts 2. Video pamācības ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s